CJGA PING Canadian Junior Match Play Championship



Round 3 : July 11, 2018

3: Bantam Boys (U15) (Finals)
Tee Time
 
Players
01:38 PM
 
Caden Holmes, Michael Weber
3: Bantam Boys (U15) (Position 3 & 4)
Tee Time
 
Players
12:00 AM
 
Kevin Zhao, Bradley Parker
3: Bantam Boys (U15) (Semifinals)
Tee Time
 
Players
08:16 AM
 
Caden Holmes, Kevin Zhao
08:24 AM
 
Michael Weber, Bradley Parker
3: Bantam Boys (U15) (Quarterfinals)
Tee Time
 
Players
03:00 PM
 
Caden Holmes, Ellis Kinnaird
03:00 PM
 
Domenic De Luca, Kevin Zhao
03:10 PM
 
Ryan Somerville, Michael Weber
03:10 PM
 
Oscar Feschuk, Bradley Parker
3: Bantam Boys (U15) (Round of 16)
Tee Time
 
Players
08:32 AM
 
Caden Holmes, William Herbert
08:32 AM
 
Ellis Kinnaird, Cameron Colbran
08:40 AM
 
Domenic De Luca, Elian Infante
08:40 AM
 
Ethan Gillis, Kevin Zhao
08:48 AM
 
Ryan Somerville, Luca Cimoroni
08:48 AM
 
Kevin Lee, Michael Weber
08:56 AM
 
Oscar Feschuk, Matthew Inglis
08:56 AM
 
Oliver Taillefer, Bradley Parker
3: Bantam Girls (U15) (Finals)
Tee Time
 
Players
01:30 PM
 
Alissa Xu, Madelin Boyd
3: Bantam Girls (U15) (Position 3 & 4)
Tee Time
 
Players
12:00 PM
 
Lauren Gervais, Ella Weber
3: Bantam Girls (U15) (Semifinals)
Tee Time
 
Players
08:00 AM
 
Alissa Xu, Lauren Gervais
08:08 AM
 
Ella Weber, Madelin Boyd
3: Bantam Girls (U15) (Quarterfinals)
Tee Time
 
Players
12:00 AM
 
Alissa Xu, BYE
12:00 AM
 
Ella Weber, BYE
01:38 PM
 
Lauren Gervais, Abigail Dove
01:38 PM
 
Madelin Boyd, Olivia Wilkie
3: Junior Boys (U19) (Finals)
Tee Time
 
Players
01:54 PM
 
Logan Hawke, Michael Ikejiani
3: Junior Boys (U19) (Position 3 & 4)
Tee Time
 
Players
12:00 AM
 
Michael Katsman, Tanner Big Canoe
3: Junior Boys (U19) (Semifinals)
Tee Time
 
Players
08:48 AM
 
Michael Katsman, Logan Hawke
08:56 AM
 
Michael Ikejiani, Tanner Big Canoe
3: Junior Boys (U19) (Quarterfinals)
Tee Time
 
Players
02:40 PM
 
Michael Ikejiani, Andrew Szent-Ivany
02:40 PM
 
Tanner Big Canoe, Daniel Li
02:50 PM
 
Michael Katsman, Carson Duffy
02:50 PM
 
Jacob Stoddart, Logan Hawke
3: Junior Boys (U19) (Round of 16)
Tee Time
 
Players
08:00 AM
 
Michael Katsman, Jared Messer
08:00 AM
 
Carson Duffy, James Bader
08:08 AM
 
Jacob Stoddart, Andrew Kraik
08:08 AM
 
Logan Hawke, Keegan Mongru
08:16 AM
 
Michael Ikejiani, Nolan Pierce
08:16 AM
 
Cole Ruelling, Andrew Szent-Ivany
08:24 AM
 
Tanner Big Canoe, Mitchell Greer
08:24 AM
 
Ryan Sabo, Daniel Li
3: Junior Girls (U19) (Finals)
Tee Time
 
Players
01:46 PM
 
Megan Fitchett, Hunter Nugent
3: Junior Girls (U19) (Position 3 & 4)
Tee Time
 
Players
12:00 AM
 
Isabella Landry, Ellis Harvie
3: Junior Girls (U19) (Semifinals)
Tee Time
 
Players
08:32 AM
 
Megan Fitchett, Isabella Landry
08:40 AM
 
Hunter Nugent, Ellis Harvie
3: Junior Girls (U19) (Quarterfinals)
Tee Time
 
Players
12:00 AM
 
Megan Fitchett, BYE
12:00 AM
 
Hunter Nugent, BYE
12:00 AM
 
Ellis Harvie, BYE
01:30 PM
 
Karianne Lefebvre, Isabella Landry